Maret Kümnik

InstagramFacebook

Joonistamine on alati olnud minu kireks. Olen joonistamisega tegelenud nii kaua kui mäletan. Erinevatel eluetappitel erineva tihedusega, kuid viimased kaheksa aastat olen tegelenud ka tellimustööde joonistamisega.


Tellimustöid hakkasin joonistama ülikooli kõrvalt lisaraha teenimiseks. Alustasin portreede joonistamisega, sest just inimeste joonistamine tundus mulle kõige põnevam ja väljakutseid pakkuvam. Algselt pakkus mulle huvi grafiitjoonistused ning hüperrealism, sest selle stiili puhul justkui pilt ärkaks otse paberil ellu. Alates esmase huvi tekkimisest portreede joonistamise vastu olen jätkanud teekonda ka värviliste pliiatsite maailma avastades, kuid nüüdseks olen jõudnud digitaalkunsti maailma. 


Digitaalne kunst on täiesti omapärane. Pean ausalt tunnistama, et algselt see ming eriti ei paelunud, sest digitaalselt võib ju ka lihtsalt foto teha ning ongi digifail olemas. Siis avastasingi enda jaoks teise maailma hüperrealisimist - hakkasin joonistama karikatuure ning liikusin edasi huvitavamate ja ainulaadsemate piltide loomisele. Digitaalse kunsti üks suuri plusse on, et neid pilte saab ka hiljem muuta, kui peaks olema soovi.  Olen joonistanud sadu tellimustöid nii paberile kui digitaalselt.